Autentifikačné a identifikačné kódy

Vážení zákazníci,

aby bolo možné zaradiť online registračnú pokladnicu do plnej prevádzky, musíte mať v predstihu pripravené príslušné eKasa autentifikačné a identifikačné kódy.

Podľa nám dostupných informácií trvá v súčasnej dobe získanie týchto kódov od Finančnej Spravy niekedy až 7 dní, termíny sa môžu v dôsledku návalových žiadostí od podnikateľov neustále predlžovať.

Odporúčame, aby ste požiadali o pridelenie kódov už teraz a to aj v prípade, ak sa k systému eKasa plánujete pripojiť až neskôr. S vopred pripravenými kódmi si môžete svoju pokladnicu inicializovať kedykoľvek a zároveň sa tak vyhnúť náročnému obdobiu, ktoré je očakávané v druhej polovici júna.

Postup pri registrácii Žiadosti o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient na stránke Finančnej správy SR a následné stiahnutie Identifikačných údajov a Autentifikačných údajov.


Pozor, ak máte viacero pokladníc na Vašej prevádzke, je potrebné žiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient pre každú pokladnicu zvlášť, t.j. ak máte dve pokladnice, je potrebné Žiadosť odoslať 2x, pre tri pokladnice 3x atď.


Presný a podrobný postup, ako žiadať o pridelenie kódu pokladnice a ako sa pripojiť na eKasu, sa nachádza aj v prezentácii Finančnej správy SR prípadne v informačnom letáku Finančnej správy SR.

Ak už máte pridelené Autentifikačné a Identifikačné údaje, týmto návodom si ich nahráte do pokladníc modelovej rady Euro-50/o a Euro-150/o.